Co warto wiedzieć o kosmetykach?

Kosmetyki Colway InternationalJak pokazują badania rynkowe, niestety zdecydowana większość kobiet decyzje o wyborze tego a nie innego kosmetyku podejmuje pod wpływem reklamy, ładnego opakowania, mody czy trendów, a zdecydowanie najrzadziej na skutek analizy jego składu czy refleksji na temat konkretnych potrzeb swojej skóry. Klientka, która wie, czego powinna oczekiwać za określoną cenę, dobrze sprawdzi skład produktu zanim podejmie decyzje o jego zakupie.

Najbardziej widoczny wachlarz cen możemy zauważyć w kremach. Czy zastanawiałyście się kiedyś drogie Panie, dlaczego jeden krem jest wart 10zł a inny nawet 1000zł? Patrząc na cenę detaliczną kremów, powinniśmy się po nim spodziewać następujących składników:

  • do 20zł – lanoliny, gliceryny, tanich olejów mineralnych, silikonów, aromatów, niezbyt oryginalnego opakowania
  • do 50zł – witamin, olejów roślinnych, filtra UV, dobrego opakowania
  • do 150zł – witamin, które są zamknięte w nośnikach transdermalnych, substancji aktywnych, kwasów owocowych, protein roślinnych, kwasu hialuronowego, ziół, polimerów i ceramidów
  • do 500zł – tutaj producenci takich drogich kosmetyków kładą duży nacisk na kampanie reklamowe i wieloletnie promowanie marki. To właśnie te elementy decydują o kosztach takiego produktu. Jeśli chodzi o obiektywne oczekiwania wobec takiego kremu, to mamy prawo po nim oczekiwać: ładnie wykonanego i oryginalnego opakowania, słoiczka ze szczelnym zamknięciem, dobrego składu takiego jak: witamin zamkniętych w liposomy lub inne skuteczne nośniki, ceramidy, kwas liponowy, oleje pozyskiwane z ziaren, dobrych antyoksydantów, koenzymów, retinolu, kolagenu bydlęcego itp., a także składników wymienianych w tańszych kremach, lecz w ilościach procentowych znacznie większych niż śladowych
  • powyżej 500zł – wszystkich składników wymienionych powyżej, z tą różnicą, że dla kremów z tej półki istnieją hurtownie komponentów najwyższej jakości, a takich hurtowni jest jedynie kilkanaście na całym świecie. Substancje roślinne zawarte w tych kremach pozyskuje się tylko i wyłącznie ze stożków wzrostu pędów i korzeni, w okresie kiełkowania, kwitnienia, czy otwierania pąków. Ponadto hurtownie komponentów do tego rodzaju kosmetyków oferują takie substancje jak np. : kwas bosfeliowy, aniony metali szlachetnych, złoto koloidalne itp.

INCI – International Nomenclature of Cosmetic Ingredients (Międzynarodowe Nazewnictwo Składników Kosmetycznych) – składniki w tym rejestrze skatalogowane są w języku łacińskim i angielskim. Śledząc skład INCI nie raz możemy się ustrzec przed wydaniem góry pieniędzy na kosmetyki, które nie są po prostu tego warte. Znajomość przynajmniej podstawy nomenklatury INCI może pomóc nam w prezentacji wieloskładnikowych kosmetyków metoda porównawczą.

Wyjaśnienie angielsko-łacińskich nazw w INCI możemy znaleźć na stronie: http://wizaz.pl/chemia/allentries.php. Dzięki takiej wiedzy, w przyszłości możemy ustrzec się przez manipulacją ze strony reklamy i wybrać produkt, który będzie wystarczająco dobry dla nas w porównaniu do jego ceny. Warto zapamiętać, że reklama i trendy, czy nawet niezwykła popularność danego kosmetyku nie mają prawie nigdy istotnego związku z jego obiektywną skutecznością. O obiektywnym działaniu takiego kremu decyduje tylko i wyłącznie jego skład, ilość oraz jakość tych składników.

Informacja na temat jakości użytych składników zawsze jednak pozostaje tajemnicą wytwórców. Dystrybutorzy mogą co najwyżej starać się to kontrolować, np. przez monitorowanie na tym polu zakupów i poczynań wytwórców. I właśnie na tym polu firma Colway zawsze stara się to robić, tworząc swoją serię kosmetyków najwyższej jakości i sprawdzonych efektach działania. Tworzy kosmetyki najwyższej jakości, nie zwracając wagi na cenę. Możesz być więc pewny kliencie, że sięgasz po najwyższej jakości produkt w cenie zdecydowanie niższej w porównaniu do jakości. Nie tylko odchodzi bowiem poteżny komponent ceny jaką jest reklama, ale także dysponujemy technologiami i komponentami, których inni producenci nie posiadają lub nie używają ze wzgledu na ich cenę. Wypróbuj ofertę Colway, jesteś tego warta!

 

POTRZEBUJESZ POMOCY? MASZ PYTANIE? ZAPRASZAMY

Telefon komórkowy: +48 690 466773
Komunikator Skype: Bodycollagen
FaceBook: www.facebook.com/BodycollagenPolska

platnosci1
platnosci2
platnosci3
platnosci4
platnosci5
platnosci6
platnosci7
platnosci8
platnosci9
platnosci10