Co powinniśmy wiedzieć o skórze

Kolagen Naturalny a skóra, jej funkcje i strukturaSkóra pełni dla nas taką funkcję jak ubranie - latem nas ochładza, a zimą ogrzewa. Jest ona naszym największym narządem, szczelnie osłania organy wewnętrzne, mięśnie i wszystkie układy naszego ciała. Pomaga utrzymać optymalną dla człowieka temperaturę ciała około 36oC, czyli przeważnie wyższą od temperatury naszego otoczenia. Skóra jest dla nas niezwykle ważna, dzięki niej możemy korzystać ze zmysłu dotyku, a jej wygląd zewnętrzny jest często niemałym wyznacznikiem naszej atrakcyjności dla innych ludzi.

Warstwa rogowa naskórka poddawana jest znaczącej części zabiegów kosmetycznych – złuszczaniu, nawilżaniu, wybielaniu itp. Nasza skóra jest giętką barierą zbudowaną z białek i lipidów, by jak najlepiej chroniły środowisko wewnętrzne. Strukturę warstwy rogowej naskórka można zobrazować na przykładzie muru. Jeżeli nałożymy takie porównanie, to w wyobraźni zobaczymy sprężysty, giętki, plastyczny mur, w którym cegłami są rogowaciejące keratynocyty (komórki powstałe z komórek macierzystych naskórka, które nieustannie się wymieniają). Młode keratynocyty migrują z głębszych warstw epidermy ku powierzchni, po drodze wypełniając się keratyną – twardym białkiem pełniącym funkcję ochronne dla naszej skóry. Natomiast stare keratynocyty ulegają złuszczeniu. Aby przyśpieszyć ten proces, powinniśmy sami, w domowym zaciszu lub za pomocą zabiegów kosmetycznych, poddawać swoją skórę systematycznemu peelingowi.

budowa naskórka

Przeciętnie człowiek zrzuca około 4 kg naskórka w ciągu roku, a kobieta, która regularnie stosuje peelingi – nawet do 1/3 więcej, co jednocześnie związane jest z prawie 20% opóźnieniem procesu starzenia skóry. Z uwagi na fakt, iż w momencie złuszczania naskórka za pomocą peelingów, nasza skóra absorbuje nawet o połowę więcej substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Nie trudno więc sobie wyobrazić, że nasza skóra może ulegać starzeniu zdecydowanie znacznie wolnej z użyciem tego rodzaju zabiegów.

Keratynocyty, czyli cegły muru obronnego, spojone są ze sobą lipidami. Lipidy to nic innego jak ochrona przed przerwaniem bariery epidermy. Odpowiadają za utrzymanie nawilżenia, uporządkowane odtwarzanie naskórka, ochronę przed chemikaliami i mikroorganizmów z zewnątrz. Lipidy możemy wzmacniać na wiele sposobów jak np. ceramidami, które wchodzą w skład kosmetyków. Jednak tu zachodzi pewna sprzeczność. Z jednej strony chcemy chronić swoją skórę przed niektórymi substancjami z zewnątrz, a z drugiej chcemy, by przez barierę lipidowo-keratynową naskórka przedostawały się do macierzy międzykomórkowej skóry właściwej substancje aktywne, które są zdolne do stymulowania komórek wytwarzających kolagen, elastynę i enzymy. Tę sprzeczność pozwala zniwelować baza ciekłokrystaliczna dla kosmetyków, jako zamiennik dla tradycyjnych formulacji: Olej-Woda, Woda-Olej połaczonych emulgatorami np. z rodziny PEG.

W sklepach kosmetycznych możemy znaleźć produkty inne dla skóry trądzikowej, jeszcze inne dla skóry suchej i wrażliwej a zupełnie inne dla naczynkowej. Jak pokazują badania, wspólną cechą wszystkich rodzajów skóry z problemami są procesy zapalne i to właśnie stąd biorą się różne jej dolegliwości. Skóra ze skłonnościami do procesów zapalanych jest zawsze skórą wrażliwą. Kosmetologia progresywna walczy dziś nie ze skutkami ale z przyczynami tak starzenia się jak i wszelkich innych problemów skóry. Esencją tej strategii jest produkt o nazwie, którą już Państwo poznaliście – Kolegen Naturalny lub jego doskonalsza generacja: Kolagen Natywny Colway.

Baza ciekłokrystaliczna do produkcji kremów została stworzona, by obejść potrzebę stosowania emulsji na skóry atopowe, których stan ulega znacznemu pogorszeniu w obecności substancji powierzchniowo czynnych. Baza ta imituje skład i struktórę bariery lipidowej naskórka i pozwala technologowi na stworzenie kremu bez często alergizujących emulgatorów.

Można z czystym sumieniem napisać, że kremy powstające w nowych biotechnologiach na bazie ciekłokrystalicznej (a należą do nich oczywiście kremy marki Colway International, szczegółnie linii HYDRO), to produkty zainspirowane naturalną budową i funkcjonowaniem skóry. Można nawet posunąć się do stwierdzenia, iż składniki aktywne w takiej emulsji mają w pewien sposób ułatwioną penetrację i absorbcję. Struktura kremu na bazie ciekłokrystalicznej idealnie współgra ze skórą, dzięki czemu może ona działać skutecznej, niż w kremach tradycyjnych. Odbudowanie naturalnej bariery ochronnej naskórka jest bowiem niezwykle ważnym zadaniem dla poprawy wyglądu skóry. Skóra z przerwanym płaszczem hydro-lipidowym, wcześniej, czy później stanie się wrażliwa. Zapobież temu używając doskonałych kosmetyków Colway.

 

POTRZEBUJESZ POMOCY? MASZ PYTANIE? ZAPRASZAMY

Telefon komórkowy: +48 690 466773
Komunikator Skype: Bodycollagen
FaceBook: www.facebook.com/BodycollagenPolska

platnosci1
platnosci2
platnosci3
platnosci4
platnosci5
platnosci6
platnosci7
platnosci8
platnosci9
platnosci10