Suplementacja – dlaczego jest tak ważna?

Suplementy zdrowia Colway - niezbędne dla naszego zdrowiaW latach 80-tych XX w. w nauce dokonał się zasadniczy przełom odnośnie postrzegania i rozumienia naszego zdrowia. Odkryto wówczas, iż stan zdrowia w ogromnym stopniu zależy od sposobu odżywiania się. To właśnie wtedy pojawiło się pojęcie odżywiania strukturalnego i odróżniono "odżywianie" od po prostu „jedzenia”. Mimo, że biochemia, medycyna i dietetyka są to dziedziny, które ciągle się rozwijają i wiele jeszcze zostało do zbadania, obecnie - mając pewną już wiedzę o prawidłowym odżywianiu się – można zdecydowanie wpływać na swoje życie, poprzez odpowiednią gospodarkę witaminową i aminokwasową.

Żeby zrozumieć istotę suplementacji należy pamiętać, że suplementy diety nie są doraźnymi lekarstwami (jako, że często mają postać kapsułki, kojarzone są z lekami, a więc z czymś sztucznym, chemicznym), lecz zdrową żywnością zawierającą kwintesencję tego, co najbardziej wartościowe w poszczególnych produktach żywnościowych. W tym miejscu chcemy zwrócić uwagę na bardzo ważną rzecz – suplementy nie zastępują zdrowej diety, ale utracone w trakcie zbyt intenstywnego przetwarzania wartości odżywcze pokarmów, szczególnie tych z supermarketów. Jeśli prowadzisz nieregularny tryb życia: mało śpisz, jesz o różnych porach i mało wartościowe posiłki, przeżywasz dużo stresu i stosujesz używki – suplementy stają się dla Ciebie koniecznością, a nie luksusem. Takiego trybu życia nie da się bez konsekwencji zdrowotnym prowadzić w nieskończoność. One odbiją się na zdrowiu, wcześniej, czy później, najczęściej w postaci jakiejś przewlekłej choroby. Niestety, niewielu ludzi zwraca na to uwagę, płacąc później krocie na leki, od których będą uzależnieni do końca życia...

Bo zapewne myślisz teraz sobie „Mam jeszcze czas, po co teraz? Jestem jeszcze młody/młoda…”… Jeśli chcesz zachować swój zdrowy wygląd i utrzymać swoje zdrowie na zadowalającym poziomie, już teraz powinieneś nauczyć się „inżynierii żywienia”, czyli inaczej zacząć praktycznie korzystać z posiadanej przez ludzkość niemałej wiedzy o bezpośrednim związku pomiędzy długością życia, a zdrowym odżywianiem się.

Jest jednak jeszcze wiele problemów wręcz natury politycznej, które wiążą się z tematem suplementacji. Chociaż łatwo tego typu argumenty zakwalifikować do grona „teorii spiskowych” i zbyć wzruszeniem ramion, to jednak zbyt wielu autorytetów mówi, że obecnie, równolegle do produktó farmaceutycznych, istnieje ogromny i niezależny biznes związany z dystrybucją suplementów diety. Dobrej jakości witamin, mikroelementów czy ekstraktów ziołowych nie da się ponownie opatentować tak, jak jest w przypadku leków. Znacznie trudniej tu o zmowy cenowe, o monopolistyczny rynek, który tak często można zaobserwować w farmakologii. Świadomy konsument suplementów diety powinien wiedzieć, że wszystkie te „sensacyjne odkrycia” dotyczące np. szkodliwości jakiejś witaminy w suplementacji, to najczęściej nic innego jak tylko manipulacja nastawiona na przejęcie wielkiego biznesu, biznesu liczonego w miliardy dolarów na całym świecie, na wyparcie z rynku tych, którzy są konkurencją wielkich światowych korporacji farmaceutycznych. Idą za tych dla przykładu regulacje prawne, które zakazują w opisach suplementów używać słów np. "leczy" (to słowo jest zarezerwowane dla leków sprzedawanych w aptekach), a liczba niewinnych zdawałoby się słów, takich jak np. „pomaga” w przypadku wielu substancji, powiększa się. Jakbyśmy zapomnieli, że ludzkość, praktycznie do XX w. nie znała chemicznych leków, a znaczna większość substancji leczniczych, miała pochodzenie ziołowe, jak dzisiejsze suplementy diety...

Kampanie, które mają na celu pokazać konsumentowi, że wszystkie niezbędne witaminy znajdziemy w dobrze zbilansowanej diecie, są - delikatnie mówiąc – archaizmem i przypominają sowiecką propagandę z lat 20-tych XX w., że wszystko co potrzebne dla zdrowia znajduje się w... chlebie. Czy w dzisiejszym świecie: szybkim i wymagającym, człowiek, który chce coś w życiu osiągnąć, zdobyć dobry zawód, wychować dzieci na mądrych, uczciwych i dobrych ludzi, masz czas na racjonalną, zbilansowaną dietę każdego dnia? Przeciwnie – śpieszymy się, jemy w biegu, często na mieście, żyjemy w stresie i nie dosypiamy. To właśnie dlatego tak ważne jest suplementowanie się.

suplementy Colway w zabieganym świecie są niezbędne dla zdrowia

Od lat profilaktyka była tańsza i bardziej skuteczna od leczenia. Matthias Rath wraz z dwukrotnym laureatem nagrody Nobla – prof. Linusem Paulingiem twierdzili, iż ludzkość nie ma pojęcia o tym, ilu nowotworom mogliby zapobiec jedynie dzięki systematycznemu nasycaniu naszego organizmu wit. C! Jest tania, nie można jej przedawkować, chroni nas przed infekcjami. Niestety witaminy tej nie da się opatentować tak, by kontrolować jej cenę. Dlatego rozpoczął się atak nawet na „niewinne” witaminy - wykazując ich rzekome szkodliwe właściwości (chociaż z grup witamin świadomie wyłączamy te preparaty z supermarketów, wobec których zgadzamy się na restrykcyjną politykę z racji ich nie tylko często zerowej jakości, ale wręcz potencjalnej szkoliwości... ). A że dystrybutorów i producentów suplementów nie da się jak kiedyś czarownice – spalić na stosie, ale można za pomocą zmanipulowanej informacji skutecznie zniechęcić konsumenta, wmawiając mu, że jedząc witaminy, może zachorować... W efekcie wielu ludzi w Europie „nie wierzy” w suplementację. Zupełnie odwrotnie od mieszkańców Dalekiego Wschodu, którzy nie tylko mają wiedzę i świadomość potrzeby suplementacji, ale dzięki jej stosowaniu mają znacznie lepsze wskaźniki zdrowia.

Zdaniem powyżej wspomnianych lekarzy, prawda leży zawsze gdzieś po środku. Istnieją firmy, które produkują kiepskiej jakości suplementy za niebagatelną kwotę, ale istnieją również takie jak Colway, który dostarcza konsumentom najwyższej jakości suplement diety – takie jak COLVITĘ, Wit. C-olway, AXANTĘ i inne.

Dlaczego warto się suplementować? Aby odpowiedzieć na to pytanie przestawimy to na przykładzie czosnku. Już od wielu, wielu lat zaobserwowano, że wśród osób, które spożywają tylko 1 ząbek czosnku dziennie, znacznie rzadziej występują infekcje. W efekcie producenci opracowali czosnek w kapsułce, ekstrakt który nie jest wcale gorszy od tego naturalnego, a przy okazji nie wpływa na zmianę naszego oddechu. Nierealnym jest, aby zapewnić naszemu organizmowi idealnie zbilansowaną dietę przez cały rok. Wiele potraw jest drogich, lub sezonowo niedostępnych, a niektórych produktów po prostu nie jesteśmy w stanie polubić, choć są nam tak bardzo potrzebne do właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Nie jesteśmy w stanie zjadać odpowiedniej ilości drobiu, kasz, pełnoziarnistego pieczywa, owoców, warzyw, ryb, jogurtów, podrobów, galaret etc. etc., popijając przy tym sokami przecierowymi, dobrą wodą mineralną i innymi „prze-zdrowymi” i „prze-naturalnymi” płynami...

Oczywiście, jest to możliwe, ale dla kogoś, kto sobie świadomie postawi taki cel. Nie każdy zaś może sobie pozwolić na taką dietę. Bądź to z powodu czasu, bądź finansów, bo ile kosztuje zdrowa dieta przekonał się każdy, kto próbował ją wprowadzić w życie. Dlatego właśnie powstały suplementy diety - bardzo proste w użyciu, nie sprawiające kłopotów, a za to dostarczające organizmowi wszystkiego tego, czego potrzebuje, żeby funkcjonować optymalnie. I zdrowo!

Pozostaje jeszcze jeden aspekt – cena. Ten, kto uważa, że suplementy diety są dla niego zbyt drogie, ten w przyszłości może wydać znacznie więcej na preparaty medycyny chorób. Ustalenie priorytetów wydaje się w tym miejscu istotne – co jest dla mnie najważniejsze? Zdrowie, czy inne cele? Jak widzę siebie na emeryturze? Czy schorowanego, z laską, statynami i insuliną pod ręką, czy zdrowego, realizującego swoje pasje, na które pracowaliśmy całe życie? I na pewno warto dokładnie poznać producenta określonych preparatów. Dlatego właśnie jest ten artykuł i ta strona. Abyście poznali Państwo COLWAY – producenta najwyższej jakości kosmetyków i suplementów diety – markę samą w sobie.

Na koniec podamy przykład ze Stanów Zjednoczonych. Jak wiemy, jest to najbardziej otyłe społeczeństwo na świecie, odżywiające się - delikatnie mówiąc - niezdrowo, a więc ciągle głównym daniem jest słynny chamburger lub pizza z colą, to jednak poziom zdrowotności Amerykanów systematycznie rośnie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - Amerykanie zażywają coraz więcej suplementów diety (spożycie to wzrosło z 17% do 48% i ciągle rośnie). Także po zjedzeniu wspomnianego chamburgera i popiciu colą powszechnym już widokiem jest, że połykane są wybrane suplementy diety. Niech to będzie przykład dla każdego, kto jeszcze zastanawia się, czy warto się suplementować, czy też nie.

POTRZEBUJESZ POMOCY? MASZ PYTANIE? ZAPRASZAMY

Telefon komórkowy: +48 690 466773
Komunikator Skype: Bodycollagen
FaceBook: www.facebook.com/BodycollagenPolska

platnosci1
platnosci2
platnosci3
platnosci4
platnosci5
platnosci6
platnosci7
platnosci8
platnosci9
platnosci10